img: Derbowy tydzień w Hamburgu: Moonu w niedzielę, Hipop de Loire w środę

Derbowy tydzień w Hamburgu: Moonu w niedzielę, Hipop de Loire w środę

Dwa konie z polskich stajni wyścigowych mają zgłoszenie do gonitw Listed podczas derbowego tygodnia w Hamburgu – Moonu trenera Macieja Janikowskiego pobiegnie w niedzielę w Hamburger Holstein Cup (4+ kl., 2200 m, 25.000 euro), Hipop de Loire trenowany na Partynicach przez Tadeusza Dębowskiego i Marlenę Stanisławską wystartuje w środę w A my-bed.eu-Langer Hamburger (4+, 3200 m, 25.000 euro).

Czteroletnia Moonu (po Sea The Moon) reprezentująca stajnię Westminster Race Horses rozpoczęła tegoroczne starty w Grosser Preis von Hannover 96 (Listed, 2000 m), zajmując bliskie siódme miejsce. W Hamburgu będzie mieć za rywalki 13 klaczy – nie tylko z Niemiec, ale także z Danii, Francji i Szwecji.

Sześcioletni Hipop de Loire (po American Post) ze stajni Pegza Horse Racing wygrał w poprzednim sezonie Hoppegartener Steher Preis (Listed, 2800 m) i był czwarty w RaceBets – 138. Deutsches St. Leger (G3, 2800 m). W tym roku jeszcze nie startował, w Langer Hamburger do pokonania będzie miał siódemkę rywali, w tym jednego z Danii.

Fot. Tor Służewiec

Ostatnie newsy