img: Dabadiyan i Igor – najpopularniejszymi końmi roku 2020 na Partynicach

Dabadiyan i Igor – najpopularniejszymi końmi roku 2020 na Partynicach

Od 24 grudnia 2020 do 18 stycznia 2021 roku na fanpage’u Wyższej Szkółki Jazdy Konnej trwało głosowanie na “Konia roku”. W konkursie brały udział konie z rekreacji jeździeckiej.
Oddano łącznie 1541 głosów w dwóch kategoriach:
– duże konie (936 głosów)
– małe konie (605 głosów)

W kategorii “kuce” największą liczbę głosów IGOR, na którego zagłosowało 106 osób.

IGOR

Natomiast w  kategorii “duże konie” zwyciężył DABADIYAN, który zdobył 65 głosów

DABADIYAN

Co warte podkreślenia, tak lubiany przez Was Dabadiyan to koń wyścigowy (folblut), który po zakończeniu kariery przeszedł do działu rekreacji jeździeckiej. Teraz jest jednym z koni, na których początkujący jeźdźcy doskonalą swoje umiejętności.

Dabadiyan, wyścigowy obieżyświat.
Urodzony w sławnej stadninie Aga Khan’s Stud, w wieku trzech lat, wygrał 3 wyścigi w Irlandii i później startował na bajecznym torze Meydan w Dubaju.
Po zajęciu czwartego miejsca w gonitwie rangi G3 w Curragh w Irlandii, dostał szansę ścigania się na królewskim torze w Ascot, gdzie zajmował płatne miejsca w gonitwach długodystansowych.
Przez jeden sezon startował w Niemczech, próbując swoich sił w gonitwach przeszkodowych, a następnie, brał udział w wyścigach na zamarzniętym jeziorze w szwajcarskim Sankt Moritz.
Karierę zakończył na wrocławskich Partynicach i po dwóch sezonach, trafił do rekreacji, gdzie ujął swoim spokojnym charakterem wielu adeptów sztuki jeździeckiej.

Tagi

Ostatnie newsy