img: Czołówka młodych jeźdźców w gonitwach uczniowskich

Czołówka młodych jeźdźców w gonitwach uczniowskich

Po dwóch gonitwach zaliczanych do Czempionatu Młodych Jeźdźców pod patronatem Polskiego Klubu Wyścigów Konnych, jakie odbyły się na Służewcu, dwie kolejne zostaną rozegrane na Partynicach.

Uczniowie i starsi uczniowie powalczą o punkty do czempionatu w gonitwie dla 4-letnich i starszych koni wyłącznie III grupy na dystansie 1907 m oraz w gonitwie dla trzyletnich koni wyłącznie III grupy na dystansie 1600 m.

Swój punktowy dorobek spróbują powiększyć m.in. jeźdźcy zajmujący trzy czołowe lokaty w klasyfikacji czempionatu: zdecydowany lider Oskar Nowak (32 pkt) oraz mający równą liczbę punktów (po 20) Syimyk Urmatbek Uulu i Ravshanbek Mannanbek Uulu.

W obu gonitwach duże szanse na znaczną zdobycz punktową ma wrocławska amazonka Agnieszka Tokarek, która dosiądzie klaczy trenowanych przez Łukasza Sucha. W gonitwie dla 4-letnich i starszych koni pojedzie na Lady Gabi, a w gonitwie dla trzylatków na Lady Zaffany.

Mityng otworzy gonitwa handikapowa III grupy dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej, w której zmierzy się siódemka uczestników. Cztery konie siodłać będzie Cornelia Fraisl, ubiegłoroczny czempion trenerów w Polsce.

Trzy gonitwy przeznaczone są dla trzyletnich koni czystej krwi arabskiej, w tym dwie specjalne pod patronatem KOWR, w których rywalizować będą zarówno konie debiutujące, jak i te mające już za sobą pierwszy start.

Niedzielne wyścigi zakończy handikap III grupy dla koni pełnej krwi angielskiej, w którym pod najwyższą wagą pobiegnie Proletarius (62 kg), a pod najniższą Suwenir (47 kg).

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy