img: CSI Wrocław 2019, dzień drugi – relacja

CSI Wrocław 2019, dzień drugi – relacja

Sobotni konkurs Dużej Rundy zawodów CSI we Wrocławiu wygrał reprezentant Polski – Hubert Kierznowski na koniu Amerique Landais.

Licznie obsadzony konkurs Dużej Rundy, o puchar Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice, zebrał na starcie 83 pary z 5 państw. Dziesięciu z nich udało się pokonać niełatwy tor bezbłędnie, a walka o zwycięstwo była zacięta. Różnice w czołówce były bardzo małe, bo pierwszą piątkę tabeli różniło jedynie dziewiętnaście setnych sekundy. Najszybszy i zerowy przejazd należał do Polaka – Huberta Kierznowskiego, który dosiadał wałacha Amerique Landais. Drugi był Andrius Petrovas z Litwy na koniu Sherlock, a trzecie miejsce zajął Niemiec Michael Kölz na Dubai BLH.

W Rundzie Średniej najlepszy był Mściwoj Kiecoń na klaczy Quality Queen, a miejsce drugie wywalczył Dawid Skiba na La Vulkano L. Tu również na podium znalazł się Litwin Andrius Petrovas z koniem Sherlock, który w tym konkursie był trzeci.

Poranny konkurs Elite Tour należał do młodych amazonek z Polski. Wygrała 14-letnia Zuzanna Kucharska na klaczy Moulin Rouge L. Druga była Monika Respondek na Drago, a trzecia – Bianka Pięta na Coyote Ugly V.

W dwufazowym konkursie Małej Rundy triumfował Dominik Słodczyk na 7-letnim Drako. Drugie miejsce zajęła Karolina Godoś na Cosa Che, a trzecie – Jarosław Koziarowski na koniu Chenet.

Drugi dzień zawodów zakończył się konkursem dla młodych koni. Tutaj doskonałą formę zaprezentował reprezentant Czech – Kamil Papousek. Miejsce pierwsze zajął na 6-letniej klaczy Charlyn, a drugie na pięcioletnim Cherrado. Na trzeciej pozycji uplasował się aktualny mistrz Polski – Wojciech Wojcianiec na koniu Jason VDL.

Jutro we Wrocławiu konkursy finałowe, w tym zaliczane do światowego rankingu Grand Prix z pulą nagród 100 000 złotych. Transmisję online będzie można oglądać na www.tylkoskoki.pl .