img: Crystal Cup dla Cosmic Magic

Crystal Cup dla Cosmic Magic

Cosmic Magic z Czech wygrała Crystal Cup o Nagrodę Portu Lotniczego Wrocław i pozostała niepokonana w tym sezonie na Partynicach! Do zwycięstwa poprowadził ją Lukas Matusky, a przygotował Radim Bodlak.

Od początku zwartej grupie przewodził Wutzelmann (Rostislav Bens) z Niemiec, za którym podążał Burrows Lane (Dominik Pastuszka) z Włoch. W czołówce galopował też Reki (Pavel Slozil) z Czech, zaś Cosmic Magic usadowiła się pod koniec stawki. Na skoku trybunowym problemy miał Sztorm (Marcel Novak) z Czech, który później stracił jeźdźca na bankiecie. W drugiej części dystansu zatrzymany został Burrows Lane, stopniowo do przodu zaczęła przesuwać się Cosmic Magic. Przed ostatnią stiplową przeszkodą na prowadzeniu znalazły się Reki i Larizano (Jan Odlozil) z Czech, ale na końcową prostą wyprowadził już partynicki Haad Rin (Niklas Loven). Wutzelmann nie ustał skoku przez płot, po którym finisz rozpoczęła Cosmic Magic,  dość pewnie mijając walczące przed nią konie. W samym celowniku Larizano wyprzedził o krótki łeb Haad Rina, za którym o szyję przybiegł Reki.

– Lukas Matusky perfekcyjnie pojechał taktycznie – ocenił trener Radim Bodlak. – Kiedy Cosmic Magic miała dwa lata powiedziałem, że będzie lepsza od świetnej Delight My Fire, którą wrocławscy widzowie doskonale znają. A każdy jeździec, który dosiadał Cosmic Magic mówi, że na takim koniu jeszcze nie jeździł.

Gonitwa otwarcia, płotowa dla 4-letnich i starszych koni, miała nieoczekiwane rozstrzygnięcie. Prowadząca od startu Antalgique (Marek Stromsky) na finiszowych metrach trochę opadła z sił i dała się wyprzedzić Sorreno (Dominik Pastuszka) i Tanatosowi (Thomas Boyer). Faworyzowane konie, Spasski (Pavel Slozil) i Option Be (Petr Tuma), gorzej sobie radziły z mocno elastyczną bieżnią i przybiegły za czołową trójką. Trenerem zwycięzcy jest Kazimierz Rogowski.

Ever Soleado (Niklas Loven) wygrał Nagrodę Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego w wielkim stylu – prowadził od startu i niemal przez cały dystans, a na finiszowych metrach jeszcze odjechał rywalom, którym pozostała walka o drugie miejsce. A sięgnął po nie w samej końcówce High In The Sky (Daniel Vyhnalek), wyprzedzając Sophista (Petr Tuma) i Tonerre (Christopher Roberts). Zwycięskiego konia trenuje Robert Świątek.

Tempo w Nagrodzie Marszałka Województwa Dolnośląskiego podyktował One Way Ticket (Pavel Slozil) i uzyskał sporą przewagą nad resztą stawki. W końcowej fazie gonitwy w pościg ruszyła Say Szumawa (Dominik Pastuszka), a w ślad za nią podążył Avestan (Niklas Loven). One Way Ticket prowadził jeszcze do ostatniego skoku, po którym wyprzedził go Avestan i pewnie sięgnął po zwycięstwo. Jego trenerem jest Grzegorz W. Wróblewski.

Płaską gonitwę pod patronatem Totalizatora Sportowego wygrała Tirsa (Agnieszka Tokarek), która przy wyjściu na finiszową prostą była jeszcze w środku stawki. Długo prowadziła Izakaya (Michal Abik), dopiero na końcowych metrach ulegając nie tylko Tirsie, ale także Darvilowi (Małgorzata Kryszyłowicz). Zwycięską klacz trenuje Paweł Pałczyński.

W zamykającej mityng Nagrodzie Masiniego wolnym tempem poprowadził Le Grand (Niklas Loven), ale w końcowej fazie gonitwy odpadł z rywalizacji. Około połowy dystansu na czele stawki znalazły się Turion (Jan Odlozil) i Turdus (Pavel Slozil), ten drugi jednak osłabł na finiszowej prostej. Tutaj do Turiona zaczął zbliżać się Lianel (Marek Stromsky), ale nie był w stanie go pokonać; trzeci przybiegł Celadon (Thomas Boyer). Trenerem zwycięzcy jest Pavel Poles.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy