img: Cosmic Magic triumfuje w nagrodzie Wrocławska Trial

Cosmic Magic triumfuje w nagrodzie Wrocławska Trial

Wrocławska Trial, generalna próba przed Wielką Wrocławską, rozegrała się pod dyktando trójki faworytów – wygrała Cosmic Magic, drugi był Reki, trzeci – Netto.

Czternastka koni ruszyła w dystans gonitwy Wrocławska Trial i przez większą część wyścigu galopowała w zwartej grupie. Początkowo na prowadzeniu była Cosmic Magic (Lukas Matusky), potem na czele stawki znalazł się Reki (Pavel Slozil). Po przeszkodzie wodnej liderem został Netto (Paweł Pałczyński) i wyprowadził stawkę na finiszową prostą, ale tuż za nim były Cosmic Magic i Reki. Na prostej Netto długo bronił się przed rywalami – pierwsza minęła go Cosmic Magic, w samej końcówce to samo zrobił Reki. Ta trójka minęła celownik w niewielkich odstępach i ze znaczną przewagą na resztą koni. Zwycięską klacz trenuje Radim Bodlak.

Spider Szumawa (Alexander Reznikov) przez większą część dystansu dyktował tempo w pierwszej serii cyklu gonitw z płotami dla trzylatków. Ale przed wejściem w ostatni zakręt do przodu przesunął się Ever Soleado (Niklas Loven), który wcześniej galopował w środku stawki, i na prostej łatwo wyprzedził rywala, do którego w końcówce mocno zbliżyła się Sefora (Lukas Matusky). Trenerem zwycięzcy jest Robert Świątek.

Trim (Anton Turgaev) łatwo i w swoim stylu, czyli od startu do celownika, wygrał gonitwę na klasycznym dystansie 2400 m. Na finiszowej prostej najpierw próbowała się do niego zbliżyć Sunmoonstar (Kamil Grzybowski), która w dystansie podążała za nim, a po chwili wyprzedzający ją Tebinio (Małgorzata Kryszyłowicz), ale faworyt bez trudu obronił pierwszą pozycję. Jego trenerem jest Adam Łabędzki.

Druga seria cyklu gonitw z płotami dla trzylatków miała bardziej wyrównany przebieg. Prowadzenie w dystansie zmieniało się, w połowie przeciwległej prostej na czele stawki były Sophist (Petr Tuma) i Himron (Dominik Pastuszka). W ostatnim zakręcie zbliżył się do nich Hunter’s Rules (Jan Odlozil), ale to Minister Wojny (Pavel Slozil), który w tym momencie był jeszcze czwarty, zachował najwięcej sił na finiszu i mocną końcówką sięgnął po zwycięstwo. Sophist był drugi, Hunter’s Rules trzeci. Trenerem zwycięzcy jest Michał Borkowski.

Po starcie gonitwy z płotami dla starszych koni tempo było wolne, dopóki na objęcie prowadzenia nie zdecydował się Bailando (Rostislav Bens), który pozostawał na czele stawki przez większą część dystansu. W czołówce galopowały Kanclerz (Dominik Pastuszka) i Sixte (Christopher Roberts). W ostatnim zakręcie do przodu zaczęły się przesuwać Spasski (Pavel Slozil) i Dominer (Paweł Pałczyński). Spokojnie prowadzony Spasski zachował najwięcej sił na finiszu i niezagrożony minął celownik jako pierwszy. Kanclerz utrzymał drugie miejsce, na trzecie wysunął się Dominer. Trenerem zwycięskiego konia jest Michał Borkowski.

Gonitwa dla 3-letnich i starszych koni na dyst. 1907 m po wycofaniu Diory nie miała zdecydowanego faworyta. Stawkę poprowadziła Tirsa (Aleksander Kabardov), na początku finiszowej prostej wyprzedziła ją Simella (Esentur Turganaaly Uulu). Tymczasem szeroko nabierała prędkości Zarra (Kamil Grzybowski) i na około 100 m przed celownikiem nieznacznie wyprzedziła rywalkę; na trzecie miejsce finiszowała Zawieja (Joanna Rychlak). Trenerem Zarry jest Robert Świątek.

W gonitwie z przeszkodami dla czterolatków zwyciężyła Diana Jape (Jan Odlozil), po dyskwalifikacji Say Szumawy (Dominik Pastuszka) z pierwszego miejsca. Drugie miejsce zajął Avestan (Rostislav Bens), a trzeci był Filip (Marcel Novak). Trenerem Diany Jape jest Pavel Poles.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy