img: Coraz ciekawsza rywalizacja wśród młodych jeźdźców

Coraz ciekawsza rywalizacja wśród młodych jeźdźców

Szósty – i ostatni przed letnią przerwą – dzień wyścigowy na Partynicach będzie przebiegał pod znakiem rywalizacji w gonitwach płaskich koni pełnej krwi angielskiej i czystej krwi arabskiej. O kolejne punkty do Czempionatu Młodych Jeźdźców powalczą uczniowie i starsi uczniowie.

Mityng otworzą trzyletnie folbluty, które zmierzą się z dystansem 1907 m. Będzie to pierwsza z dwóch gonitw uczniowskich, w której koni dosiadać będą jeźdźcy niemający jeszcze na koncie 25 zwycięstw.

Duże szanse na powiększenie punktowego dorobku będzie miał wicelider klasyfikacji Erbol Zamudin Uulu, który dosiądzie bardzo dobrego pochodzeniowo debiutanta Master Westminster. Swoją pozycję może poprawić zajmująca szóste miejsce w rankingu Nikola Cyrkler – pojedzie na Break In Your Eyes, także legitymującym się świetnym rodowodem, który był trzeci podczas inauguracji sezonu we Wrocławiu.

Po raz drugi młodzi jeźdźcy rywalizować będą na czteroletnich i starszych folblutach w gonitwie na dyst. 2200 m. Lider czempionatu Syimyk Urmatbek Uulu dosiądzie klaczy Chelsi Rym, która w swoim poprzednim starcie na Partynicach zajęła drugie miejsce, a N. Cyrkler pojedzie na klaczy Pagani, która także była druga. Z szansami na dobry wynik wystartuje wrocławska amazonka Agnieszka Tokarek – klacz Claycastle, której dosiądzie, po dwukrotnym zajęciu czwartego miejsca ostatnio przybiegła trzecia.

Pierwszy raz w tym sezonie rozegrane zostaną gonitwy specjalne dla trzyletnich koni czystej krwi arabskiej objęte patronatem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Będą to najliczniej obsadzone wyścigi dnia – w serii A pobiegnie 11 młodych arabów, w serii B wystartuje ich 12.

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy