img: Colonelle z Nagrodą Konstelacji, Konrad Mazur z hat trickiem

Colonelle z Nagrodą Konstelacji, Konrad Mazur z hat trickiem

Reaktywowaną po kilku latach Nagrodę Konstelacji wygrała faworytka Colonelle pod Konradem Mazurem, który rozpoczął dzień klasycznym hat trickiem. Zwyciężczynię trenuje Łukasz Such, będący z Rafałem Sucheckim także jej współwłaścicielem.

Mocne tempo narzuciła Ragane (Alexander Reznikov) i wyprowadziła stawkę na finiszową prostą. Tutaj do głosu doszła Colonelle, dość łatwo oderwała się od rywalek i niezagrożona sięgnęła po zwycięstwo. Mocnym finiszem na drugie miejsce w końcówce wysunęła się Saigon Icon (Petr Foret) z Czech. Trzecią pozycję w samym celowniku Asian Sky (Szczepan Mazur) odebrała walczącej do końca Ragane.

Wieża Dumania (Petro Nakoniechnyi) poprowadziła stawkę trzyletnich arabów w otwierającej mityng gonitwie eksterierowej. Na czele utrzymywała się do około 200 metrów przed celownikiem. Tu została wyprzedzona przez Elgarolię pod Konradem Mazurem i Werię (Anton Turgaev), które między sobą rozstrzygnęły sprawę zwycięstwa. Na celowniku minimalnie, o szyję, lepsza była Elgarolia, trenowana przez Wiesława Kryszyłowicza i należąca do SK Michałów.

Druga gonitwa dnia, dla 4-letnich i starszych folblutów, znów była popisem Konrada Mazura. Dosiadany przez niego Książę Persji objął prowadzenie w ostatnim zakręcie i wyprowadził stawkę na prostą. Tutaj w pościg ruszył Barbarosa (Konrad Brygier) i na około 100 m przed celownikiem uzyskał lekką przewagę. Ale Książę Persji odparł atak i w celowniku wyprzedził rywala o pół długości. Trenerem zwycięzcy jest Łukasz Such, a właścicielami są Damian Such, Łukasz Such i Rafał Suchecki.

Trzecia gonitwa – i trzecie zwycięstwo Konrada Mazura! Pięciokonną stawkę trzylatków wolnym tempem poprowadziła Degusta (Szczepan Mazur). Tuż za nią galopowała Gabriella Essence pod wodzą Konrada Mazura i w lekkim ostępie Kubera (Anton Turgaev). Na końcową prostą wyprowadziła Gabriella Essence, w pościg ruszyła Kubera i na około 100 m przed celownikiem wysunęła się na pierwsze miejsce. I znów koń dosiadany przez Konrada Mazura nie zrezygnował z walki i w celowniku był lepszy o szyję. Zwycięską klacz trenuje Łukasz Such, który z Rafałem Sucheckim jest jej właścicielem.

Orianka (Konrad Mazur) podyktowała tempo w gonitwie dla 3-letnich arabów hodowli krajowej i utrzymywała się na prowadzeniu mniej więcej do połowy finiszowej prostej. Tu zbliżył się do niej Dragado, na którym jechał Petro Nakoniechnyi, i po walce zwyciężył o jedną długość; trzecia była Emereda (Anton Turgaev). Trenerem zwycięzcy jest Petro Nakoniechnyi, właścicielem SK Michałów.

Na czele stawki starszych arabów w gonitwie Al Khalediah Racing Festival 2021 od startu galopował Dodge (Alexander Reznikov). Kiedy walka weszła w decydującą fazę, do głosu doszli faworyci. W połowie końcowej prostej na pierwsze miejsce wysunął się Got De Lagarde pod Szczepanem Mazurem i łatwo sięgnął po zwycięstwo. Drugie miejsce łeb w łeb zajęły Awrad Al Khalediah (Sanzhar Abaev) i Kenjiy (Dastan Sabatbekov). Zwycięzcę trenuje Emil Zahariev, właścicielem jest H. Hristov.

Irdia De Bozouls pod Dastanem Sabatbekovem wygrała ostatnią gonitwę dnia, dla 3-letnich arabów. Tempo dyktowała Maeali Muscat (Sanzhar Abaev) i wyprowadziła stawkę na finiszową prostą. W połowie prostej wyprzedziła ją Irdia De Bozouls i odniosła pewne zwycięstwo, na trzecie miejsce wysunęła się Ivory De Bozouls (Victor Popov). Zwycięską klacz trenuje Cornelia Fraisl, właścicielem jest S.A.R.L. Mezagri.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy