img: Champion Chase: Łatwe zwycięstwo obrońcy trofeum

Champion Chase: Łatwe zwycięstwo obrońcy trofeum

W środę głównym wydarzeniem Cheltenham Festival była przeszkodowa gonitwa Betway Queen Mother Champion Chase (G1, 3200 m), w której po raz drugi z rzędu po zwycięstwo sięgnął Energumene.

Faworyt 9-letni Energumene (Denham Red – Olinight po April Night) trenera Williego Mullinsa prowadzony był przez Paula Townenda w czołówce, początkowo na drugiej pozycji, później dyktując tempo.

Na finiszowych metrach łatwo oderwał się od rywali i do celownika powiększał przewagę, która ostatecznie nad 8-letnim Captainem Guinnessem (Rachael Blackmore) wyniosła 10 długości.

Liczony w drugiej kolejności 9-letni Edwardstone (Tom Cannon) od początku galopował pod koniec stawki i przybiegł ostatni prawie 64 długości za zwycięzcą.

Faworyt nie zawiódł również w krosowej gonitwie Glenfarclas Chase (6000 m) zaliczanej do cyklu Crystal Cup. Trenowany przez Gordona Elliotta 10-l. Delta Work (po Network) z Keithem Donoghue w siodle o dwie i pół długości wyprzedził najgroźniejszego rywala 9-l. Galvina (Davy Russell), także ze stajni G. Elliotta.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy