img: Calliepie siódma w Listed na Longchamp

Calliepie siódma w Listed na Longchamp

Calliepie trenowana we Francji przez Alicję Karkosę dla braci Andrzeja i Ryszarda Zielińskich zajęła siódme miejsce w Prix Zarkava (Listed, 2100 m, 48.000 euro) podczas wielkanocnego mityngu na torze ParisLongchamp.

Startująca w tej samej gonitwie Kabula trenera Emila Zaharieva, reprezentująca stajnię WRS Racing Club, przybiegła ostatnia.

Czteroletnia Calliepie (po Le Havre) dosiadana przez Ludovica Boisseau od początku galopowała na drugiej pozycji, podczas gdy jedyna pięciolatka wśród 11 klaczy Kabula (po Fast Company) pod Geraldem Mossem zamykała stawkę.

Do połowy prostej Calliepie utrzymywała się w czołówce, na ostatnich metrach jednak trochę zbrakło jej sił i kończyła wyścig siódma, Kabula natomiast nie zdołała poprawić swojej pozycji.

Walkę o zwycięstwo stoczyły trzy klacze, z których ostatecznie najlepsza okazała się Pleasant Jane (po Pivotal) trenera Fabrice’a Chappeta, na której jechał Christophe Soumillon. Tuż za nią finiszowały Mountaha (Bauyrzhan Murzabayev) i Manisha (Alexis Pouchin).

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy