img: Burschi wygrał we Włoszech gonitwę G2

Burschi wygrał we Włoszech gonitwę G2

Pierwsze zwycięstwo i od razu w G2 – czteroletni Burschi trenera Grzegorza Wróblewskiego w swoim czwartym występie na torze San Rossore w Pizie wygrał płotową gonitwę G2 Premio Criterium d’Inverno (4-l., 3500 m, 55.050 euro).

Burschi (Maxios – Brisona po Dalakhani) został bardzo dobrze przeprowadzony w gonitwie przez Rostislava Bensa. W dystansie galopował w środku stawki, przed wyjściem na końcową prostą był drugi i po ostatnim skoku mocnym finiszem pokonał o pół długości faworyzowanego Bad Drake’a (Raffaele Romano), z którym wcześniej dwukrotnie przegrywał.

Burschi zarejestrowany jest w Czechach, ale oprócz polskiego trenera ma również polskiego właściciela – Wiesława Jakuba Kartusa. W poprzednim sezonie, będąc jeszcze w treningu Pawła Pałczyńskiego na Partynicach, w swoim płotowym debiucie zajął drugie miejsce w gonitwie dla trzylatków podczas zakończenia sezonu we Wrocławiu.

Trener P. Pałczyński ma obecnie w stajni półsiostrę Burschiego, o rok starszą Brijury (po Jukebox Jury), która także przygotowywana jest do gonitw z płotami.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy