img: Bohaterowie sezonu 2023 na Partynicach: Her Him

Bohaterowie sezonu 2023 na Partynicach: Her Him

Główną rolę w konnej obsadzie tegorocznego sezonu na Partynicach zagrał zwycięzca Wielkiej Wrocławskiej i Crystal Cup 8-letni Her Him trenowany w Czechach przez swoją właścicielkę Ivanę Porkatovą wspólnie z partnerem życiowym Grzegorzem Wróblewskim.

Mając w siodle szwedzkiego mistrza przeszkód Niklasa Lovena, francuskiej hodowli Her Him (Kendargent – L’imperatrice po Trempolino) był najlepszy w obu głównych gonitwach sezonu – Wielkiej Wrocławskiej Nagrodzie Prezydenta Wrocławia (5000 m, 200.000 zł) i Crystal Cup (5500 m, 172.000 zł).

Chociaż jest trudnym koniem i trzeba się mocno napracować, żeby w ogóle wystartował, kiedy już ruszy, walczy do końca. Tak było w Wielkiej Wrocławskiej, gdzie na ostatnich metrach o pół długości ograł Notti Magiche (Ondrej Velek), którego dla włoskiego potentata Scuderia Aichner trenuje Josef Vana mł.

W Crystal Cup rzutem na taśmę pokonał o szyję i trzy czwarte długości walczącą zaciekle dwójkę rywali: Molly Power (Jan Faltejsek) trenerki Alzbiety Faltejskovej i Gap Pierji (Jan Kratochvil) tr. J. Vani mł.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy