img: Blisko czołówki

Blisko czołówki

Anood Al Khalediah z partynickiej stajni trenera Michała Borkowskiego była w niedzielę na Służewcu czwarta w Nagrodzie Cometa z niewielką stratą do drugiego miejsca. Zwyciężył faworyt Salam Al Khalediah pod czempionem Szczepanem Mazurem.

Przewaga zwycięzcy nad drugim na celowniku Bandolero (Sergey Vasyutov) wyniosła pięć i pół długości. Ale już o to drugie miejsce trwała walka – tuż za Bandolero, o szyję, finiszował rosyjski derbista Seiful Muliuk (Aleksander Reznikow), a trzy czwarte długości za nim przybiegła Anood Al Khalediah (Sanzhar Abaev).

Podczas minionego weekendu na stołecznym torze jeszcze kilka innych koni tr. M. Borkowskiego walczyło o czołowe lokaty. W niedzielę El Pago Pago (Sanzhar Abaev) był blisko trzeci (½ -½ długości) w handikapie III grupy dla trzylatków, startując pod najwyższą wagą, za Napadlą (Kamil Grzybowski) i Proletariusem (Szczepan Mazur).

W sobotę również trzecie miejsce wywalczyły: Pipasol w sprinterskiej gonitwie dla starszych klaczy oraz Elegantka w gonitwie dla trzylatków. Obu koni dosiadał Sanzhar Abaev.

Ostatnie newsy