img: Araby w głównych rolach

Araby w głównych rolach

Arabska klacz Hakeemat Muscat, nowy nabytek w partynickiej stajni trenera Michała Borkowskiego, wystartuje w sobotę na Służewcu w Nagrodzie Ofira (2400 m kat. A 43.750 zł).

To międzynarodowa gonitwa dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej. Hakeemat Muscat biegała dotychczas w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W swoim ostatnim starcie, na początku marca tego roku, wygrała w Abu Dhabi gonitwę G2 Liwa Oasis na dyst. 1400 m, a jechał na niej… Szczepan Mazur. Ma również na koncie zwycięstwo na dyst. 2400 m, w gonitwie rangi G3.

Inny partynicki arab, Dragado trenera Petro Nakoniechny’ego, pobiegnie w Nagrodzie Borka – Wathba Stallions Cup, gonitwie dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej I grupy (1800 m). Dragado ma za sobą dwa dobre występy na Partynicach – po bliskim trzecim miejscu w debiucie, w kolejnym starcie sięgnął po zwycięstwo.

Trener M. Borkowski będzie jeszcze siodłał ogiera Madiba Movie w gonitwie dla 3-letnich koni III grupy (2200 m), a trenowana przez Justynę Domańską klacz Celtic Amal pobiegnie w gonitwie dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej III grupy (1600 m).

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy