img: Arabska piętnastka

Arabska piętnastka

Stajnia Justyny Domańskiej na sezon 2021 liczy 15 koni arabskich czystej krwi – pięć z nich to starsze araby, pozostałe to trzyletni debiutanci.

– Wśród starszych arabów są dobrze znane z poprzednich sezonów Pontarion i Dodge, obecnie sześcioletnie – wyjaśnia wrocławska trenerka.

Cała stawka w ocenie Justyny Domańskiej:

Pontarion – doświadczony, twardy wyścigowiec, kilka razy pokazał, że potrafi się ścigać i tanio skóry nie sprzeda, będzie biegał w gonitwach grupowych.

Dodge – miał kilka dobrych występów we Wrocławiu i w Warszawie, jednak delikatna psychika daje o sobie znać, jest to jeden z najładniejszych koni.

Apollo Del Sol – czteroletni arab francuskiej hodowli, w poprzednim sezonie biegał we Wrocławiu pięć razy, jedną gonitwę wygrał w bardzo dobrym czasie; duży, silny koń, jako późno dojrzewający nie był mocno eksploatowany, w tym roku poprzeczka zawieszona nieco wyżej.

Endurance – czteroletni ogier michałowskiej hodowli, jako trzylatek biegał we Wrocławiu i w Sopocie, odniósł jedno zwycięstwo i miał kilka dobrych występów w gonitwach I grupy; będzie biegał we Wrocławiu i w Warszawie.

Celtic Amal – czteroletnia klacz hodowli francuskiej, jako trzylatka nie biegała, będzie jej trudniej zadebiutować w rywalizacji z doświadczonymi końmi.

Sharm El Sheik – trzyletni arab francuskiej hodowli zakupiony na październikowej aukcji we Francji; duży, mocny koń z dobrym ruchem, liczę na udane występy tego ogiera, czas będzie pracował na jego korzyść.

Echmed – trzyletni półbrat Endurance’a, nieduży, ale mocny i z charakterem, będzie biegał w gonitwach PASB, mam nadzieję, że nie gorzej niż Endurance.

Gandawar – półbrat Gandala, lekki w ruchu, z charakterem, będzie biegał w gonitwach PASB.

Petrus PA – trzyletni ogier eksterierowy z prywatnej stadniny Dąbrówka, poprawny, chętnie pracuje, może być pożyteczny.

Pantomima PA – trzyletnia klacz z tej samej stadniny, co Petrus, delikatna psychicznie, ale może z czasem pokaże swoje możliwości.

Emilia Złota, Espadera, Anielka – trzy klacze z Michałowa, pierwsze dwie poprawne, ramowe, trzecia ustępuje im zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.

Amita i Elmona z prywatnej stadniny Regina Arabians przyszły dość późno, bo 21 stycznia. Obie są w typie mocno pokazowym i będą brały udział w gonitwach eksterierowych.

Ostatnie newsy