img: Apollo Del Sol wygrał Al Khalediah Racing Festival

Apollo Del Sol wygrał Al Khalediah Racing Festival

Trenowany we Wrocławiu przez Justynę Domańską Apollo Del Sol sprawił niespodziankę i wygrał na Służewcu gonitwę inaugurującą cykl Al Khalediah Racing Festival 2021.

Dosiadany przez Alexandra Reznikova siwy czterolatek z Partynic od początku galopował w czołówce tego wyścigu dla 4-letnich i st. koni czystej krwi arabskiej (III gr., 2000 m). Po wyjściu z ostatniego zakrętu rozpoczął długi finisz, odparł ataki rywali i niezagrożony minął celownik jako pierwszy. Na piątej pozycji gonitwę ukończyła Awrad Al Kahlediah (Szczepan Mazur) trenera Michał Borkowskiego.

Druga z podopiecznych wrocławskiego trenera Hadjar zajęła czwarte miejsce w Nagrodzie Skowronka, gonitwie dla 4-letnich i st. koni czystej krwi arabskiej (I gr., 2000 m). Prowadzona przez Bolota Kalysbeka Uulu czterolatka była cały czas w czołówce wyścigu i na finiszowej prostej objęła prowadzenie, jednak w końcówce nieznacznie wyprzedziła ją trójka rywali. Zwyciężyła dosiadana przez Konrada Mazura Wasma Al Khalediah trenera Macieja Kacprzyka.

Ostatnie newsy