img: Apollo Del Sol powalczy o kolejny laur na Służewcu

Apollo Del Sol powalczy o kolejny laur na Służewcu

Dwa partynickie konie – Apollo Del Sol trenerki Justyny Domańskiej i Hadjar trenera Michała Borkowskiego – pobiegną w niedzielę na Służewcu w Memoriale Stanisława Sałagaja.

Stawka tego handikapu I grupy dla 4-letnich i starszych ogierów i klaczy czystej krwi arabskiej (2000 m) liczy 10-koni. Apollo Del Sol i Hadjar wymieniane są przez program gonitw w gronie faworytów.

Apollo Del Sol ma już w tym sezonie na koncie zwycięstwo odniesione na stołecznym torze. W drugą niedzielę maja wygrał gonitwę inaugurującą cykl Al Khalediah Racing Festival 2021.

Hadjar tego samego dnia zajęła czwarte miejsce w mocno obsadzonej Nagrodzie Skowronka. Straciła tylko nieco ponad dwie długości do Dary’ego Al Khalediah, który później wygrał Tiwaiq Central European Arabian Derby.

W sobotę na starcie stanie Torridonian trenera Roberta Świątka, która pobiegnie w gonitwie dla 4-l. i starszych koni III gr. (1300 m).

Do niedzielnej Nagrody Widzowa zgłoszony został Hipop de Loire, ale jak powiedział jego trener Michał Borkowski, koń będzie wycofany.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy