img: Anood Al Khalediah zmierzy się z czołówką arabów

Anood Al Khalediah zmierzy się z czołówką arabów

Anood Al Khalediah z partynickiej stajni trenera Michała Borkowskiego zmierzy się w niedzielę z najlepszymi arabami w Nagrodzie Cometa na Służewcu. Konie z Wrocławia ścigać się będą również w innych gonitwach najbliższej dwudniówki na stołecznym torze.

Gonitwa otwierająca mityng w sobotę przeznaczona jest dla 4-letnich i starszych klaczy III grupy i rozegrana zostanie na dyst. 1300 m. Pobiegną w niej: Izakaya tr. Roberta Świątka, której dosiądzie Ulan Kozhomkulov, oraz Pipasol tr. Michała Borkowskiego, na której pojedzie Sanzhar Abaev. Drugi z wymienionych jeźdźców w następnej gonitwie, dla 3-letnich koni III grupy na dyst. 2000 m, dosiądzie Elegantki tr. M. Borkowskiego.

W piątej gonitwie dnia, dla 3-letnich koni wyłącznie III grupy na dyst. 1200 m, pobiegnie klacz Born To Fly tr. Wiesława Kryszyłowicza. W następnej, dla 4-letnich koni czystej krwi arabskiej III grupy na dyst. 1600 m, udział weźmie Zarinka trenowana przez Małgorzatę Kryszyłowicz, która dosiadać będzie obu koni.

Konie ze stajni partynickich trenerów znalazły się także w obsadzie niedzielnych wyścigów na Służewcu. Klacz Anood Al Khalediah tr. M. Borkowskiego wystartuje w gonitwie dnia, Nagrodzie Cometa (kat. B) dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej na dyst. 2000 m, a pojedzie na niej S. Abaev. Czeka ją trudne zadanie, bo stawka jest wyjątkowo mocna: Salam Al Khalediah, Bandolero i Dragon to drugi, trzeci i czwarty koń handikapu generalnego 5-letnich i starszych arabów (liderem jest partynicki Fazza Al Khalediah). Z kolei Tabarak’s Elvira przewodzi w handikapie 4-letnich koni arabskich, a Lindahl’s Avatar jest trzeci w tym zestawieniu.

Trener M. Borkowski będzie również siodłał ogiera Small Case w gonitwie drugiej, dla 3-letnich koni III grupy, które nie biegały (dyst. 1600 m) i ogiera El Pago Pago w gonitwie siódmej, handikapie III grupy dla 3-letnich koni na dyst. 1600 m. Jeźdźcem w obu przypadkach będzie S. Abaev. W gonitwie siódmej pobiegnie jeszcze klacz Mystic Light trenowana przez M. Kryszyłowicz, która też na niej pojedzie.

 

PS W sobotniej gonitwie pierwszej na klaczy Izakaya nastąpiła zmiana dosiadu – pojedzie Konrad Mazur. Z gonitwy piątej wycofana została klacz Born To Fly.

Ostatnie newsy