Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Wstęp wolny

Program

15:45

Międzynarodowa gonitwa eksterierowa* dla 3-letnich klaczy czystej krwi arabskiej II grupy. (1907 m)

16:15

Gonitwa dla 4-letnich i starszych koni III grupy. (2400 m)

16:45

Gonitwa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy (PASB) (1600 m)

17:15

Gonitwa uczniowska (3). Gonitwa dla 4-letnich i starszych koni wyłącznie III grupy. (1907 m)

17:45

Memoriał Kasi Litwiniuk. Gonitwa dla 3-letnich klaczy czystej krwi arabskiej II grupy. (1907 m)

18:15

Gonitwa uczniowska (4). Gonitwa dla 3-letnich koni wyłącznie III grupy. (1907 m)

Katarzyna Litwiniuk (1973-1995)
Była pierwszą w kraju amazonką, która wygrała Derby. Dokonała tego 4 września 1994 r. na Partynicach dosiadając Sagi. Wykazała się dojrzałością taktyczną godną doświadczonego dżokeja – zaatakowała w najdogodniejszym momencie, wytrzymując psychicznie walkę na finiszu. Bardzo lubiła zwierzęta i przyrodę. Końmi zainteresowała się pod koniec nauki w szkole podstawowej. Kiedy nauczyła się na nich jeździć, przyszła na Partynice i trafiła do stajni pro-wadzonej przez trenera Tadeusza Dębowskiego.
Pierwszy raz wystartowała w gonitwie 21 kwietnia 1989 roku na Partyncach. Debiut był nad-zwyczaj udany – dosiadając Czajki, wygrała wyścig. W czerwcu 1991 r. odniosła na Kweście 10. zwycięstwo i przeszła do kategorii starszych uczniów. Ten sam rok przyniósł jej triumf na Darninie w gonitwie Wielkiej Festiwalowej w Sopocie. Sezon zakończyła na 20. miejscu w ogólnopolskim rankingu wyścigowych jeźdźców z bilansem 11 zwycięstw na 45 dosiadów. Rok później wygrała po raz 25. i została praktykantem dżokejskim.
Po maturze rozpoczęła studia zootechniczne na wrocławskiej Akademii Rolniczej. Chciała zostać trenerem koni wyścigowych. Zawsze uśmiechnięta, pogodna, życzliwa – kochała konie, które stały się treścią jej życia. Pragnęła, by w środowisku koniarzy „nazwisko Litwiniuk nie było wypowiadane bez echa, w dobrym tego słowa znaczeniu” – napisała w swoim dzienniku. Zginęła w 1995 roku w wyniku obrażeń odniesionych po upadku na torze.

Wstęp wolny

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku „Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku „Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku „Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku „Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Polecamy tą formę dojazdu. Wzdłuż ulicy Karkonoskiej, po obu jej stronach, biegnie ścieżka rowerowa, którą dojedziecie bezpośrednio na tor wyścigów konnych.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl