img: Wielka stawka

Wielka stawka

Jedenaście znakomitych koni powalczy w Wielkiej Wrocławskiej o Nagrodę Prezydenta Wrocławia. Każdy może zdobyć to cenne trofeum.

Reki wygrał ten wyścig rok temu, teraz też jest w formie, co potwierdził drugim miejscem we Wrocławska Trial, blisko za triumfującą Cosmic Magic. Ta niesamowita pięciolatka pozostaje niepokonana w obu swoich startach w tym roku na Partynicach, wcześniej wygrała tu Nagrodę Otwarcia Sezonu Przeszkodowego. Sztorm w Wielkiej Wrocławskiej zwyciężył dwa lata temu i był wówczas niepokonany na Partynicach, dorzucając triumf w Crystal Cup i Nagrodzie Tiumena.

Netto świetnie pobiegł we Wrocławska Trial, zajmując trzecie miejsce tuż za Cosmic Magic i Rekim, trzeci był również w Nagrodzie Otwarcia Sezonu Przeszkodowego. Znakomicie w tym roku spisuje się nieznany dotychczas na Partynicach Imphal, ma na koncie dwa łatwe zwycięstwa w dwóch występach w Pardubicach, gdzie wygrał gonitwę III kat. na dyst. 4400 m i gonitwę II kat. na dyst. 5200 m. Pareto w ubiegłym roku był trzeci w Crystal Cup we Wrocławiu i w Merano (G3 6000 m), a także drugi w nagrodzie Velka Slusovicka (I kat. 5200 m), za Larizano, który potrafi przygotować formę na Wielką Wrocławską – w zeszłym roku był drugi o szyję za Rekim, w 2015 r. o pół długości za Delight My Fire.

Znana z wcześniejszych zwycięstw na Partynicach w gonitwach z płotami Dallina starty w gonitwach z przeszkodami rozpoczęła w tym sezonie od występu w Merano, gdzie zajęła piąte miejsce, potem dwukrotnie biegała w gonitwach II kat. w Pardubicach: w pierwszej odniosła zwycięstwo, w kolejnej była o krótki łeb druga. Mniej utytułowane są Cayras Star, Letegerto i Le Grand, ale ich szans też nie można przekreślać.

Siedmiu uczestników liczy Wielka Partynicka Nagroda Totalizatora Sportowego. Pod nieobecność ubiegłorocznego zwycięzcy Trima na faworyta wyrósł Spasski. Chociaż karierę płotową rozpoczął dopiero w tym sezonie, już w debiucie był trzeci, zaś kolejny start zakończył łatwym zwycięstwem, miał też bardzo dobrą karierę w gonitwach płaskich, z których cztery wygrał, a w Derby zajął siódme miejsce. Bailando wygrał płotowy wyścig na zakończenie poprzedniego sezonu, pierwszy start w tym roku kończył drugi i zajął czwarte miejsce w kolejnym występie, jednak wyraźnie ustępując Spasskiemu.

Say Szumawa w tym roku ścigała się w gonitwach z przeszkodami i dwukrotnie przybiegła pierwsza (w drugim przypadku została zdyskwalifikowana), ale w poprzednim sezonie biegała w cyklu gonitw z płotami dla trzylatków, wygrywając finałową rywalizację w Nagrodzie Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego. Płotowe doświadczenie zdobyte w wieku trzech lat ma też Nebo, a dla Sorreno to już trzeci sezon startów w gonitwach z płotami. Trochę mniej doświadczone w tej specjalności są Silver Night i Annie Reilly.

 

 

Latest news