Announcements

Font size

A A A

Contrast

Półkolonie jeździeckie 2022

Dziewięć tygodniowych turnusów od 27.06 do 26.08

Półkolonie jeździeckie na Partynicach to idealne rozwiązanie dla dzieci, które chcą w aktywny i nietuzinkowy sposób spędzić część wakacji w mieście.

Półkolonie jeździeckie na Partynicach to przede wszystkim czas spędzony wspólnie z końmi, wyjątkowa możliwość poznania tych zwierząt, rozpoczęcia przygody z nauką jazy konnej oraz doskonalenia już posiadanych umiejętności jeździeckich. W programie półkolonii znalazły się również zajęcia towarzyszące, takie jak: spotkanie z hipoterapeutą, konnym behawiorystą, kurs pierwszej pomocy, czy nauka podstawowych zwrotów w języku migowym, a także uwielbiane przez dzieci hobby horse.

Podczas naszych zajęć każdy z młodych adeptów jeździectwa znajdzie coś dla siebie. Będziemy doskonalić umiejętności jeździeckie podczas zajęć jazdy konnej. Nauczymy się podstawowych figur woltyżerskich – te ćwiczenia świetnie wpływają na koordynację ruchową i ogólną sprawność fizyczną.

Poznamy życie koni, nauczymy się nimi opiekować, pielęgnować i siodłać. Podczas lekcji o koniu opowiemy Wam o wielu ciekawostkach na temat ras, budowy anatomicznej i ich zachowań. Dzięki prawidłowemu odczytywaniu mowy ciała koni, będziemy mogli się z nimi lepiej porozumiewać. Wszystkie te umiejętności będziemy praktykować podczas zajęć z ziemi z końmi. Czas z końmi wzbogacimy o bardzo ciekawe spotkania z Konną Strażą Miejską.

Oczywiście nie zabraknie tego co dzieci lubią najbardziej, czyli zabawy i warsztatów manualnych, podczas których każde dziecko stworzy swojego hobby horse oraz będzie mogło spróbować swoich sił w tej nowej bijącej rekordy popularności dyscyplinie.

W programie półkolonii znalazły się również zajęcia z psami. Warsztaty poprowadzi behawiorysta zwierzęcy. Dzieci nauczą się rozpoznawać potrzeby i zachowania psów, rozumieć tzw. „psi język”.

Ponadto dzieci będą miały okazję nauczyć się podstaw języka migowego oraz poznać zasady udzielania pierwszej pomocy –  umiejętności, które w wielu sytuacjach życiowych mogą okazać się niezwykle cenne.

Nie zabraknie też swobodnej, dziecięcej zabawy na placu zabaw Konikowo, a także w parku linowym.

 

1.turnus 27 czerwca – 1 lipca

2.turnus: 4 lipca – 8 lipca

3.turnus: 11 lipca – 15 lipca

4.turnus: 18 lipca – 22 lipca

5.turnus: 25 lipca – 29 lipca

6.turnus: 1 sierpnia – 5 sierpnia

7.turnus: 8 sierpnia – 12 sierpnia

8.turnus: 15 sierpnia – 19 sierpnia

9.turnus: 22 sierpnia – 26 sierpnia

 

Półkolonie jeździeckie to:

 • 5 dni (od poniedziałku do piątku) w godzinach 8:00 – 16:00
 • śniadania, obiady
 • jazda konna codziennie
 • woltyżerka
 • lekcje o koniu
 • zajęcia w stajni
 • zajęcia z behawiorystą
 • zajęcia z końmi z ziemi
 • spotkanie z hipoterapeutą
 • spotkanie ze Strażą Miejską
 • zajęcia hobby horse

 

Ponadto:

 • nauka języka migowego
 • zajęcia z psami
 • zajęcia z pierwszej pomocy
 • warsztaty manualne – tworzenie hobby horse

 

Wiek uczestnika od 7 do 13 lat,  4 grupy 10 osobowe

Cena: 1300 zł

 

Zapisy: bilety.torpartynice.pl

Kontakt tel. 691 495 923

e-mail: rekreacja@torpartynice.pl

 

 

 

How to get

By public transport

By bike

By car

By bus

From the Main Railway Station: bus 113 (stop: Karkonoska Partynice)
From the City Centre (PL. JANA PAWŁA II): bus 127 and 144 (stop: Zwycięska)

By tram

2, 6, 7 and 17 to the Krzyki loop, change there at buses 127 and 144  (stop: Zwycięska) or 113 (stop: Karkonoska Partynice)

We recommend using the application: jakdojade.pl and google maps.

By bike

If you come to us with bicycles – yes, we provide bike racks.

By car

If you decide to come to us by car, you can leave the car in the parking lot at Zwycięska street (it is a WTWK Partynice car park) – please notice that the number of parking spaces is limited (300 places)!