Announcements

Font size

A A A

Contrast

III Międzynarodowe Zawody Working Equitation

Free entry

Wydarzenie odbywa się na dużej hali jeździeckiej - wstęp wolny

W dniach 9-12 czerwca na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigowego Partynice odbędą się największe w Polsce zawody Working Equitation. Będzie to już trzecia edycja międzynarodowych zawodów Wroclove International Working Equitation Competition.

Spodziewamy się około 70 zawodników, w tym 15 z zagranicy. Rozegrane zostaną wszystkie klasy, w tym najtrudniejsza Masters oraz unikalna w skali świata klasa Working Equitation Bez Ogłowia (BO), w której zawodnicy startują tylko na cordeo.

Sędzią główną będzie sędzina międzynarodowa Nicola Danner z Niemiec.

Working Equitation to obecnie najszybciej rozwijająca się dyscyplina jeździecka na świecie, wywodząca się z Francji i Portugalii. Polega na zaprezentowaniu umiejętności konia przydatnych do pracy w terenie, przy jednoczesnym zachowaniu prawidłowej pracy ujeżdżeniowej.
Zawody składają się z trzech elementów – testu ujeżdżenia, zbliżonego do klasycznego ujeżdżenia tylko bardziej nastawionego na manewry wykonywane przy pracy. Drugiego dnia rozgrywany jest zwykle test zręczności, polegający na pokonywaniu przeszkód gimnastycznych (np. slalom czy ósemka) lub terenowych (takich jak mostek, bramka, skok) na styl. Ocenia się tu spokój, podporządkowanie i ułożenie konia. Ostatnim testem jest test szybkości, gdzie te same przeszkody pokonywane są na czas. Working Equitation jest bardzo widowiskowe i dostępne dla jeźdźców i koni na każdym poziomie zaawansowania. Serdecznie zapraszamy na nasze zawody.

Wstęp jest wolny, a szczegółowy program można znaleźć na naszych profilach na Facebooku oraz Instagramie, a także na naszej stronie internetowej www.workingequitation.pl

How to get

By public transport

By bike

By car

By bus

From the Main Railway Station: bus 113 (stop: Karkonoska Partynice)
From the City Centre (PL. JANA PAWŁA II): bus 127 and 144 (stop: Zwycięska)

By tram

2, 6, 7 and 17 to the Krzyki loop, change there at buses 127 and 144  (stop: Zwycięska) or 113 (stop: Karkonoska Partynice)

We recommend using the application: jakdojade.pl and google maps.

By bike

If you come to us with bicycles – yes, we provide bike racks.

By car

If you decide to come to us by car, you can leave the car in the parking lot at Zwycięska street (it is a WTWK Partynice car park) – please notice that the number of parking spaces is limited (300 places)!