Announcements

Font size

A A A

Contrast

Aktywnie na wyścigach

piknik rekreacyjno-biegowy

Free entry

Zmiana terminu wydarzenia, impreza przeniesiona z 26.09 na 03.10

Zapraszamy na piknik rekreacyjno-biegowy promujący aktywny tryb życia. Do udziału zapraszamy wszystkich ceniących sobie zdrowy wypoczynek. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji, pokazów i konkursów. Wydarzenie ma charakter otwarty - wstęp wolny. Nie ma potrzeby wcześniejszych zapisów do biegów, na miejscu w namiocie organizatora do pobrania będą numery startowe wraz z pakietami.

Biegi dla malucha i dla dorosłych, warsztaty zumby, jogi, pokazy woltyżerki, straży miejskiej, wyścig z koniem, ognisko i wieczorny koncert to najważniejsze, ale nie jedyne, punkty programu pikniku „Aktywnie na wyścigach”, który w najbliższą sobotę, 3 października, odbędzie się na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice. Organizatorzy – WTWK Partynice i Babie Lato Partynice – zapraszają wszystkich ceniących aktywny tryb życia i zdrowy wypoczynek. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do godz. 20:00. Udział we wszystkich punktach programu jest bezpłatny.

 

Biegi na 200 metrów (dla malucha) oraz na dystansie 5 km (dla dorosłych) to najważniejsze punkty pikniku rekreacyjno-biegowego na wrocławskich Partynicach. Uczestnicy rywalizować będą na ścieżce pieszo-biegowej wokół toru wyścigów konnych. Każdy z biegów poprzedzony będzie wspólną rozgrzewką prowadzoną przez Rafała Kazimierza – instruktora z wrocławskiej grupy biegowej NOA. Udział w biegach jest bezpłatny, każdy może wziąć w nich udział, nie obowiązują wcześniejsze zapisy, wystarczy przyjść na piknik i pobrać numer startowy.
Organizatorzy przygotowali jeszcze jedną atrakcję biegową – wyścig z koniem !
Najodważniejsi biegacze będą mogli spróbować swoich sił ścigając się z koniem dosiadanym przez  strażnika miejskiego na murawie toru wyścigowego. Wyścig odbędzie się na krótkim dystansie, umożliwiającym zaciętą rywalizację.

W sobotę na Partynicach nie tylko biegacze znajdą dla siebie coś interesującego, organizatorzy zadbali również o atrakcje towarzyszące. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w pokazowych warsztatach jogi, zumby oraz w kursie pierwszej pomocy prowadzonym przez oddział Straży Miejskiej. Najmłodsi będą mogli skorzystać z bezpłatnych jazd na kucykach.
Organizatorzy przygotowali również mobilne punkty do głosowania na projekty zgłoszone do tegorocznego WBO. Wśród nich znalazł się projekt oświetlenia ścieżki pieszo-biegowej, na której będą rywalizować biegacze, więc ci którzy jeszcze nie zagłosowali, będą mogli to zrobić na Partynicach.

Przez cały dzień działać będzie strefa zdrowia, w której uczestnicy będą mogli liczyć na bezpłatne konsultacje z dietetykami, trenerami oraz fizjoterapeutami, pomiary składu ciała i masaże.
Dla najmłodszych uczestników pikniku animatorzy przygotowali zestaw ciekawych zabaw i konkursów
Jako że październikowe wieczory nie należą do najcieplejszych, o godz. 18:00 zapłonie ognisko, przy którym będzie można się ogrzać i upiec kiełbaskę. Natomiast finałem pikniku będzie koncert Oli Turoń i Macieja Knopa – artyści zaprezentują repertuar muzyczny z pogranicza soul, jazz i muzyki popularnej w przygotowanych na duet aranżacjach.

Poniżej przedstawiamy orientacyjny program dnia (godziny mogą jeszcze ulec zmianie).

11:00 – otwarcie wydarzenia
11:20 – zumba
11:40 – kurs mały ratownik
12:10 – pokaz woltyżerki
12:25 – rozgrzewka przed biegiem malucha (prowadzi Rafał Kazimierz z NOA)
12:35 – bieg malucha
12:45 – wręczenie upominków uczestnikom biegu malucha, pamiątkowe zdjęcia na podium
13:10 – joga
13:30 – konkurs trenerów z grupy N11
13:45 – pokaz straży miejskiej
14:20 – wyścig z koniem
14:35 – rozgrzewka przed biegiem dorosłych (prowadzi Rafał Kazimierz z NOA)
15:00 – bieg na dystansie 5 km (2 okrążenia)
15:45 – dekoracja uczestników biegu

Oprowadzanki na kucykach:
12:00 – 14:00
15:00 – 17:00

11:00 – 18:00 – animacje dla dzieci
11:00 – 18:00 – strefy aktywności: pomiary składu ciała, masaże, konsultacje fizjoterapeutów,
11:00 – 18:00 – punkty do głosowania na partynickie projekty WBO 2020: nr 11 i nr 272
18:00 – ognisko i koncert w Babie Lato Partynice

How to get

By public transport

By bike

By car

By bus

From the Main Railway Station: bus 113 (stop: Karkonoska Partynice)
From the City Centre (PL. JANA PAWŁA II): bus 127 and 144 (stop: Zwycięska)

By tram

2, 6, 7 and 17 to the Krzyki loop, change there at buses 127 and 144  (stop: Zwycięska) or 113 (stop: Karkonoska Partynice)

We recommend using the application: jakdojade.pl and google maps.

By bike

If you come to us with bicycles – yes, we provide bike racks.

By car

If you decide to come to us by car, you can leave the car in the parking lot at Zwycięska street (it is a WTWK Partynice car park) – please notice that the number of parking spaces is limited (300 places)!