Wakacje w siodle - Tor Partynice

Announcements

Font size

A A A

Contrast

WAKACJE W SIODLE DLA DOROSŁYCH – KASZUBY 2021

 Magiczna, zielona kraina wzgórz, jezior i lasów, którą będziemy podziwiać z końskich grzbietów. Czekają Was niezapomniane atrakcje i wspólne przeżycia razem z Waszymi ulubionymi końmi z Wyższej Szkółki Jazdy – Partynice. Przemierzymy zielone szlaki i bezdroża kaszubskiej ziemi, będziemy pływać z końmi w jeziorze, szkolić się z metod naturalnych oraz spędzać czas przy wspólnych ogniskach. Wspaniałą przygodą może okazać się spędzenie nocy w lesie razem z końmi, co da nam poczuć smak prawdziwego survivalowego rajdu konnego. Dla najodważniejszych przeprawa przez autentyczne bagna. Do zobaczenia na konnym szlaku !

Nie masz ukończonych 18 lat – zajrzyj do oferty dla dzieci i młodzieży

Lokalizacja:

Kaszuby – rozległa kraina na Pomorzu Gdańskim, sięgająca od wybrzeża bałtyckiego po Bory Tucholskie.  Charakterystyczne dla regionu jest występowanie licznych jezior, lasów, a to wszystko w otoczeniu łagodnych wzgórz. Nie bez powodu miejsce to nazywane jest potocznie Szwajcarią Kaszubską. Dodatkowego uroku dodają małe domki i samotne gospodarstwa, które można odnaleźć wśród okolicznych łąk i pól. Kaszuby słyną także z lokalnej kultury i ciągle żywego języka kaszubskiego. W połączeniu z gościnnością mieszkańców i pysznym jedzeniem, kraina ta staje się idealnym miejscem na spokojny, letni wypoczynek od miejskiego zgiełku. Ze względu na swoje położenie, Kaszuby uznawane są za jeden z najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych regionów turystycznych w Polsce.

CENNIK
do 30 kwietnia 2700 zł
od 01 maja 3200 zł

  • Przy rezerwacji turnusu konieczne uiszczenie przedpłaty w wysokości – 600 zł, reszta kwoty do opłacenia na 3 tygodnie przed startem turnusu.
  • Wakacje w siodle to projekt realizowany wspólnie z zaprzyjaźnioną grupą „Lisowczycy”.
    Lisowczycy, dzięki olbrzymiemu doświadczeniu w organizacji rajdów konnych oraz posiadaniu wszystkich niezbędnych zezwoleń (podmiot zarejestrowany jako organizator turystyki, posiadający gwarancję ubezpieczeniową) są podmiotem wiodącym „Wakacji w siodle”, dlatego wpłat należy dokonywać na ich konto bankowe. WTWK Partynice jako partner projektu zapewnia konie oraz opiekę instruktorską. Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice oraz firma Lisowczycy współpracują przy projekcie „Wakacje w siodle” na podstawie zawartej umowy.

Kontakt:
tel: 885 772 666
rekreacja@torpartynice.pl

Turnusy:
05-11.07.2021 – kup teraz
12-18.07.2021 – kup teraz
19-25.07.2021 – brak miejsc
26-31.07.2021 – kup teraz
01-08.08.2021 – kup teraz
09-15.08.2021 – kup teraz
16-22.08.2021 – kup teraz
23-29.08.2021 – kup teraz

SZCZEGÓŁY POBYTU

Liczba dni: 7 dni / 6 noclegów
Liczba dni w siodle: 6 dni ( 4 dni rajd gwiaździsty, 2 dni rajd survivalowy z noclegiem w terenie )
Wielkość grupy: 10 uczestników
Wymagane umiejętności jeździeckie: stęp, kłus, galop
Uczestnicy: osoby pełnoletnie
Ubezpieczenie: ubezpieczenie NNW – we własnym zakresie

Zakwaterowanie: Noclegi w zabytkowym „Szumimłynie” w Rekownicy. To pięknie położona miejscowość nad rzeką Wieżycą. W pobliżu urocze miasteczko Kościerzyna (15 km) oraz stolica Pomorza – Gdańsk (50 km). W obiekcie znajdują się 3 łazienki, kuchnia, duża jadalnia i świetlica. Do dyspozycji uczestników pokoje 2, 3 i 4 osobowe. Miejsce zakwaterowania oddalone jest zaledwie kilometr od ośrodka, w którym będą stacjonować nasze konie. Obiekt dysponuje dużą ujeżdżalnią, lonżownikiem oraz małą halą. Na terenie znajduje się także duży park linowy z 60 metrową tyrolką, ścianki wspinaczkowe oraz sauna.

Wyżywienie: pełne wyżywienie oparte na kuchni lokalnej: śniadanie, obiad, kolacja. Możliwość opcji wegetariańskiej.

Dojazd: we własnym zakresie

Co zabrać: dowód osobisty, gotówka, sprzęt jeździecki (kask – wymagany, sztyblety, rękawiczki itp.) śpiwór, karimata, nerka, czołówka, płaszcz/kurtka przeciwdeszczowa, nakrycie głowy chroniące przed słońcem, krem przeciwsłoneczny, preparat przeciwko komarom i kleszczom, stale przyjmowane leki oraz takie, które mogą przydać się podczas wyjazdu np.: plastry, maści na obtarcia;)

Opcjonalnie: aparat fotograficzny, małe sakwy, troki do przymocowania kurtki, bluzy do siodła.

Konie: stawka koni z Wyższej Szkółki Jazdy – Partynice. Spokojne i dobrze ułożone, współpracujące z jeźdźcami. Każdemu uczestnikowi kursu zostanie przydzielony koń na cały pobyt, za którego będzie odpowiadał (karmienie, czyszczenie, sprawdzanie aktualnego stanu, oraz zgłaszanie wszelkich niepokojących symptomów instruktorowi). Konie przydziela instruktor, który w razie potrzeby może dokonać zmiany przydzielonego wierzchowca.

PROGRAM

Orientacyjny plan dnia:
Karmienie koni, śniadanie, czyszczenie i siodłanie koni, wyjazd w teren, obiad, prace/czas z końmi, lub atrakcje dodatkowe, karmienie koni, kolacja, wieczorna integracja

Program rajdu:
1 dzień:
Przyjazd i zakwaterowanie w Szumimłynie, obiad, omówienie podstawowych zasad bezpieczeństwa, zapoznanie z końmi oraz przydział koni, sprawdzenie umiejętności na maneżu, teren około 2 godziny, kolacja integracyjna, ognisko

2 dzień:
Śniadanie, teren około 5 godzin, obiad, wyprawa na bagna, kolacja

3 dzień:
Śniadanie, teren około 5 godzin, obiad na trasie rajdu, kolacja

4 dzień:
Śniadanie, szkolenie z metod naturalnych, obiad, teren około 2 godziny, kolacja

5 dzień:
Śniadanie, teren – rajd survivalowy, pławienie koni, obiad na trasie rajdu, dojazd do miejsca obozowiska, ognisko, nocleg na łonie natury

6 dzień:
Teren – powrót do Szumimłyna, pławienie koni, obiad na trasie rajdu, kolacja

7 dzień:
Śniadanie, wykwaterowanie

*plan dnia oraz program rajdu są podane orientacyjnie i mogą ulec zmianie w zależności od aktualnej sytuacji pogodowej, stanu zdrowia uczestników i koni oraz innych względów bezpieczeństwa

Przykładowe trasy:

Trasy codziennych terenów wynoszą od 20 do 30 km i prowadzą szlakami wśród kaszubskich jezior, wzgórz i lasów powiatu kościerskiego i kartuskiego.

  • Baza – Jezioro Psinko – Las Będomiński – Jezioro Będomińskie – jezioro Nowa Karczma – Horniki – wzgórza nad jeziorem – Mały Kamion – punkt widokowy Kamiony – las Górna Polska – Grabówko – Baza
  • Baza – Jezioro Będomińskie – Będomin – Zielenin – Wielki Klincz – Nowy Barkoczyn – Lubań – Baza
  • Baza – Lubań – Zielona Wieś – Lubieszyn – Nowa Karczma – Szumleś Królewski – Horniki – jezioro Psinko – Baza

ATRAKCJE

Szkolenie z metod naturalnych –  podstawowe zasady komunikacji z końmi w ich języku, podstawy pracy z ziemi metodami naturalnymi, zwiększenie świadomości swojego ciała, 7 gier Pata Parelliego w praktyce, rozwiazywanie problemów behawioralnych, nauka bezpiecznego przebywania i obcowania z koniem oraz zachowywania się w stadzie, nakreślenie podstawowych zasad głównych nurtów naturalnej pracy z końmi.

Pławienie koni – niezapomniana przygoda. Możliwość pławienia koni w jeziorze to marzenie każdego koniarza, a na Kaszubach jezior mamy pod dostatkiem, więc jeśli tylko będzie chęć i sprzyjające warunki, to będziemy tak spędzać czas wraz z naszymi końmi.

Rajd survivalowy – to możliwość spędzenia pełnych dwóch dni z końmi. Po całodziennej wędrówce w siodle, wieczorem rozpalimy ognisko i zorganizujemy nocleg w towarzystwie kopytnych towarzyszy podróży. Noc w lesie pozwoli poczuć się jak na prawdziwym survivalowym rajdzie. Takie przygody wspomina się bardzo długo i często wraca po więcej, także myślimy, że będzie to dla Was świetne zwieńczenie kaszubskich wakacji.

Wyprawa na bagna – jako jedyna firma w Polsce, nasi gospodarze oferują przeprawę przez autentyczne bagna. To niezapomniana przygoda, możliwość przełamania swoich barier oraz sprawdzian dla relacji w grupie i zaufania. Na końcu przeprawy czeka na uczestników nagroda za odwagę – kąpiel w borowinie.

Atrakcje dodatkowe – płatne:
Zajęcia w parku linowym
Przejazd pojazdem gąsienicowym
Przelot motolotnią
Akcja przygoda
Sauna
Pokazy sokolnicze
Spływ kajakowy

*Możliwość przeprowadzenia atrakcji, po zebraniu się odpowiedniej ilości osób. Nie mogą one kolidować z programem rajdu.

FOTOGALERIA