A A A

Kontrast

13 dzień wyścigowy – Dzień Województwa Dolnośląskiego

Wstęp wolny

Gonitwy płaskie, płotowe i z przeszkodami, czyli wszystko co najlepsze w wyścigach konnych zobaczymy w najbliższą niedzielę 20 października na wrocławskich Partynicach. Ostatni w tym sezonie 13 mityng wyścigowy jest jednocześnie Dniem Województwa Dolnośląskiego. W programie m.in. międzynarodowa gonitwa z płotami o Nagrodę Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego oraz międzynarodowa gonitwa z przeszkodami o Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Dzień wyścigowy otworzy pokaz woltyżerki sportowej o godz. 12:10, start pierwszej gonitwy o 13:15, wstęp wolny.

13:45

Gonitwa dla 2-letnich koni II grupy. Gonitwa pod patronatem LOTTO. Dystans 1600 m

14:15

Nagroda Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego. Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 3-letnich koni. Dystans 3000 m

14:45

Gonitwa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej I grupy. Dystans 1907 m

15:15

Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 4-letnich koni. Dystans 4000 m

15:45

Nagroda Portu Lotniczego Wrocław. Gonitwa dla 3-letnich i starszych koni wyłącznie IV grupy. Dystans 2400 m

16:15

Nagroda Zamknięcia Sezonu. Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni, które w 2019 r. nie wygrały w gonitwach z przeszkodami sumy 30 000 zł.Dystans 4200 m

Ostatnia wyścigowa niedziela będzie dniem rozstrzygnięć w płotowej rywalizacji trzylatków w Nagrodzie Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego i przeszkodowej czterolatków w Nagrodzie Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Starsze folbluty otworzą mityng w gonitwie z płotami, a zakończą w przeszkodowej Nagrodzie Zamknięcia Sezonu.

Piątka uczestników finałowej rywalizacji czterolatków spotykała się już ze sobą w trakcie sezonu. W pierwszej konfrontacji wygrał Nebo przed Cosmic Magic, w dwóch następnych kolejność była odwrotna. Klacz z Czech wygrała jeszcze później gonitwę dla 4-latków w Pardubicach, ale została zdyskwalifikowane za pomylenie trasy przez jeźdźca, tydzień temu była tam druga. Silver Night po stracie jeźdźca w pierwszym podejściu, w kolejnym był trzecia. Tanatos w dwóch wyścigach zajmował czwarte miejsce, w obu przypadkach przed Speederem. Nowy w tym towarzystwie Turion łatwo wygrał na początku października gonitwę z przeszkodami w Brnie, Moon z przeszkodami zapozna się po raz pierwszy.

Trzylatki spotkały się w tym sezonie dwukrotnie w gonitwach z płotami. W finale zabraknie obu zwycięskich koni, ale są te, które zajęły drugie miejsce – Mike Of Jape i Old Navy. Są również Say Szumawa i Una Emocion, które w drugiej konfrontacji zajęły miejsca trzecie i czwarte. Wallenrod próbował sił w gonitwach z płotami w Merano, gdzie pierwszej próby nie ukończył, w drugiej zajął szóste miejsce w 7-konnej stawce. Ciekawie zapowiada się start dwóch płotowych debiutantów –  Amazing Gangster wygrał w Czechach dwie gonitwy płaskie i był dziewiąty w Derby, partynicki One Way Ticket po wygraniu na inaugurację sezonu gonitwy we Wrocławiu, ścigał się na Służewcu, zajmując m.in. trzecie miejsce w dystansowej Nagrodzie Łeb w Łeb. Doświadczenia w gonitwach z płotami nie ma również As De Treffles.

Linovsky wygrał w tym sezonie dobrze płatną gonitwę z płotami w Merano i do rywalizacji w płotowym wyścigu otwierającym mityng przystąpi z wagą o sześć kilogramów wyższą niż pozostali uczestnicy. Takich różnic nie ma w Nagrodzie Zamknięcia Sezonu, gdzie zwycięzca z Bad Harzburga Mimir spotka się m.in. z trzecim w Wielkiej Wrocławskiej Nagrodzie Portu Lotniczego Wrocław Nickiem. Ciekawe, jak z przeszkodami poradzi sobie drugi z Wielkiej Partynickiej (płoty) Newman.

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

• Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku „Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku „Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

• Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku „Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku „Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Polecamy tą formę dojazdu. Wzdłuż ulicy Karkonoskiej, po obu jej stronach, biegnie ścieżka rowerowa, którą dojedziecie bezpośrednio na tor wyścigów konnych.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.