Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Wstęp wolny

W Dniu Seniora rozegranych zostanie siedem gonitw, w tym m.in. Mistrzostwa Polski Kłusaków oraz dwie gonitwy uczniowskie, które wyłonią tegorocznego zwycięzcę Pucharu Młodych Jeźdźców odbywającego się pod patronatem Dyrektora WTWK – Partynice. Aktualnie na czele klasyfikacji jest Konrad Brygier (53 pkt), przed Patrycją Kłóś (36 pkt) i Karoliną Dynarowską (31 pkt).

Program

12:45

Prezentacja w padoku wyścigowym koni biorących udział w pierwszej gonitwie dnia

13:15

Gonitwa uczniowska (7). Puchar Młodych Jeźdźców pod patronatem Dyrektora WTWK - Partynice Gonitwa dla 3-letnich i starszych koni wyłącznie IV grupy. Koni dosiadają wyłącznie uczniowie lub starsi uczniowie. Dystans - 1907 m.

13:45

Międzynarodowa gonitwa eksterierowa* dla 3-letnich klaczy czystej krwi arabskiej II grupy. Dystans - 1907 m. Gonitwa o Nagrodę Wrocławskiego Centrum Seniora

14:15

Gonitwa dla 2-letnich koni II grupy. Gonitwa o Nagrodę Portu Lotniczego Wrocław. Dystans - 1400 m.

14:45

Mistrzostwa Polski Kłusaków Międzynarodowa gonitwa dla 3-letnich i starszych kłusaków francuskich (sulki). Start wolny. Dystans - 2200 m.

15:15

Gonitwa uczniowska (8). Puchar Młodych Jeźdźców pod patronatem Dyrektora WTWK - Partynice Gonitwa dla 3-letnich koni wyłącznie IV grupy. Koni dosiadają wyłącznie uczniowie lub starsi uczniowie. Dystans - 1600 m.

15:45

Gonitwa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy hodowli krajowej wpisanych do Polskiej Księgi Stadnej Koni Arabskich Czystej Krwi (PASB). Gonitwa o Nagrodę LOTTO. Dystans - 2200 m.

16:15

Gonitwa dla 3-letnich i starszych koni IV grupy. Dystans - 2400 m.

Kłusaki francuskie – które po raz pierwszy w tym roku zaprezentowały się wrocławskiej publiczności trzy tygodnie temu – tym razem rozegrają swoje mistrzostwa Polski. Wysoka pula nagród przyciągnęła na start liczne grono wybijających się w tym sezonie koni, wśród nich kilka nowych nabytków w polskich stajniach, jak również kłusaki, które dominowały w poprzednich latach.

Trenowane w Polsce kłusaki francuskie rywalizują w tym roku głównie na torach niemieckich (w pierwszej części sezonu ścigały się też w Warszawie). Do wyróżniających się należą te konie, które dopiero od tego roku reprezentują barwy polskich stajni. Diego de Busset biegał 15 razy i wygrał cztery gonitwy – trzy na Służewcu i jedną w Berlinie. Udany sezon ma również Espoir de Bellon, który w dziewięciu występach na torach niemieckich odniósł dwa zwycięstwa, raz był drugi i dwukrotnie zajął trzecie miejsce. Djoko du Bellay z 16 startów jeden kończył zwycięsko (w niemieckim Straubing), czterokrotnie był też trzeci w Berlinie. Eden Pierji ścigał się w tym roku 12 razy i sięgnął po jedno zwycięstwo (na Służewcu) i był trzeci w Berlinie.

Z koni znanych już wcześniej na polskich torach kolejny bardzo dobry sezon zalicza Brandy Hornline, który w 13 startach odniósł trzy zwycięstwa, z czego dwa w Berlinie i jedno na Służewcu, był cztery razy drugi (Berlin, Służewiec) i dwukrotnie trzeci (Berlin). Barbariska, najlepszy kłusak ostatnich kilku sezonów, świetnie rozpoczęła także tegoroczne starty, notując na Służewcu trzy zwycięstwa z rzędu, jej późniejsze starty w Berlinie nie były już jednak tak udane.

Fugitif Davo to czołowy trzylatek poprzedniego sezonu, w którym odniósł cztery zwycięstwa, dobrze biega także w tym roku, mając na koncie jedną wygraną gonitwę i dwa trzecie miejsca. Diable Maya miał bardzo udany sezon dwa lata temu, kiedy odniósł cztery zwycięstwa, rok temu wygrał raz, po zwycięstwo sięgnął również w tym sezonie, we wrześniu na Partynicach. Baliverne Buroise, czołowy kłusak w polskich stajniach w poprzednim sezonie, w tym roku zaliczyła już 16 startów, w których odniosła jedno zwycięstwo, w niemieckim Straubing, do którego dorzuciła trzy trzecie miejsca w Berlinie, ale też często przytrafiała jej się dyskwalifikacja.

Furnika wygrała w tym sezonie jedną gonitwę, ale aż pięciokrotnie była dyskwalifikowana. Buzyrys we wrześniowej gonitwie na Partynicach był dość nieoczekiwanie drugi tuż za Diable Maya, w trzech pozostałych tegorocznych startach raz jeszcze zajął płatne miejsce – czwarte na Służewcu.

W dwóch gonitwach dla koni pełnej krwi angielskiej uczniowie i starsi uczniowie rozstrzygną rywalizację w Pucharze Młodych Jeźdźców pod patronatem Dyrektora WTWK – Partynice. Prowadzi w tej klasyfikacji z dużą przewagą Konrad Brygier, którego zabraknie w niedzielę. Ciekawie zapowiada się gonitwa dla trzyletnich i starszych folblutów na klasycznym dystansie 2400 m – każdy z jej uczestników ma w dorobku zwycięstwo.

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku „Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku „Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku „Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku „Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Polecamy tą formę dojazdu. Wzdłuż ulicy Karkonoskiej, po obu jej stronach, biegnie ścieżka rowerowa, którą dojedziecie bezpośrednio na tor wyścigów konnych.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl